KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757302
nr 1275 7302
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Oljemålning, Georges Laporte (1926-2000), Segelbåt. Olja på pannå, signerad. 60x45 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 september 2019
kl 19:24:05
16/9 11:45:43
Georges Laporte
Läs mer om Georges Laporte